קריינות באמהרית

שפת האמהרית זוהי שפה ממשפחת השפות השמיות, והיא התפתחה בקרן אפריקה במאה העשירית לספירה. במדינת אתיופיה אמהרית היא השפה הרשמית, וגם בכמה מדינות ששוכנות בסמוך לה בפדרציה של אתיופיה, אמהרית היא השפה הרשמית.

 ריכוזים גבוהים של יוצאי ודוברי אמהרית נמצאים בארצות הברית ובמיוחד במדינת ישראל. אי לכך ובהתאם לזאת ישנו צורך להנגיש את השפה לאנשים דוברי השפה האמהרית בישראל. מדובר בדרך כלל באנשים מבוגרים, עולים חדשים ולעיתים גם בילידי הארץ שהורגלו לדבר בשפת האמהרית מהבית.

 אחת הדרכים להנגשה לשפה זו היא בעזרת קריינות באמהרית, כיום, כשאדם דובר שפה זו שאינו מדבר עברית כשפת אם, מתקשר לאחד המשרדים הממשלתיים והציבוריים במדינה או לעיתים לחברות פרטיות, הוא מתקשה להבין את הנשמע בקריינות בטלפון בעברית. לכן, ישנו צורך בקריינות באמהרית כדי שהאדם שהתקשר ידע לאן ולמי לפנות, במיוחד בגלל סיבה זו ישנם כיום שלוחות ומערכות ניתוב לטלפון שמשתמשים בקריין בשפה האמהרית כדי להקל על אותם אנשים שמתקשרים ומתקשים בשפה העברית, הקריין באמהרית מקריין בהקלטה על האפשרויות לדוברי השפה האמהרית וכך בעזרתו יוכלו אותם מתקשרים לדעת לאיזה שלוחה לפנות או לאיזה משרד, כדי למצוא את הפתרון שלשמו הם התקשרו.

הקריין באמהרית מקבל בדרך כלל טקסט בעברית ואז מתרגם אותו לשפת האמהרית ולאחר מכן מקליט באולפן ההקלטות את הקריינות בשפה האמהרית התואמת לטקסט שקיבל. הקריינות מעובדת באולפן ההקלטות. מומרת לפורמט pcm wav  ולאחריו נשלחת לחברת הסלולר/תקשורת שמעלה את הקריינות בשפה האמהרית למערכת הטלפונית.

זקוקים לשירותי קריינות בשפות שונות? אולפן ההקלטות של רועי קנטן מספק שירותי קריינות באנגלית, עברית ועוד. 
צרו קשר או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהתאם.

דילוג לתוכן